نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

مرکزچاپ و انتشارات دانشگاه جندی شاپور

مرکزچاپ و انتشارات دانشگاه جندی شاپور


-          مرکزچاپ و انتشارات دانشگاه جندی شاپور

-          اداره چاپ و انتشارات دانشگاه شهیدچمران اهواز

-          گروه انتشارات

این عناوین از ابتدای تأسیس تاکنون برای این مجموعه انتشاراتی انتخاب شده است.

مرکز چاپ و انتشارات دانشگاه جندی شاپور چهارده سال پس از تأسیس دانشگاه شهید چمران اهواز (جندی شاپور) در سال 1348 با هدف چاپ و نشر آثار علمی اساتید دانشگاه و ارائه خدمات چاپ به سایر واحد های تابعه دانشگاه  در مهمانسرای دانشگاه راه اندازی شد. این مرکز در عمر 48 ساله خود مکان های مختلفی را تجربه کرد (سال1350 دانشکده ادبیات (3 گوش)-1350، دانشکده کشاورزی-1352، ساختمان مرکزی-1353 )، در 1377 به مکان فعلی که بدین منظور و با هدف توسعه ایجاد شده بود منتقل گردید.

انتشارات دانشگاه شهید چمران اهواز در کنار سایر ناشران کشور با چاپ و نشر بیش از 600 عنوان اثر ارزشمند علمی از اساتید دانشگاه ، بخشی از گسترش و نشر علم و فرهنگ را بر عهده گرفته و سهمی در غنای علمی کشور داشته باشد.

برخی از این آثار ارزشمند اساتید علاوه بر اینکه در سال های متمادی به عنوان کتاب سال برگزیده شده اند، در سطح جامعه علمی کشور به ویژه دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی به عنوان منبع درسی معرفی شده اند.

انتشارات دانشگاه شهید چمران اهواز افتخار دارد که در دوران دفاع مقدس به طور فعال و ویژه در جهت چاپ و تکثیر فرم های مورد نیاز با  ارگان های نظامی و دولتی همکاری داشته، و در این مدت آنچه را که در توان داشت در خدمت به نظام بکار گرفت. ثمره این فداکاری ها تقدیم دو شهید والا مقام به نام های شهید احمد توحیدی فر ( مسئول لیتوگرافی) و شهید حسن رضایی (مسئول واحد تکثیر) بوده است.